Kontaktujte nás 0903 540 326
Pracovná doba 8:00 - 16:00
Kráľovohoľská 18 Banská Bystrica
Čo je to ...

Rekuperácia

Rekuperácia vzduchu alebo riadené vetranie je spôsob vetrania domov so spätným získavaním tepla. Pri výstavbe alebo rekonštrukcií domu sa do stien zabudujú nastaviteľné otvory pre prívod čerstvého vzduchu. Odpadový vzduch je odvádzaný s vyššou teplotou do vetracieho zariadenia, kde mu výmenník tepla odoberie časť tepelnej energie a odovzdá ju čerstvému vzduchu

Systém rekuperácie je síce náročný ale ušetrí veľké množstvo energie, s účinnosťou 60 – 80%. Tento systém riadeného vetrania sa najčastejšie využíva v nízkoenergetických domoch.

Účinnosť 60 - 80%

Šetrí náklady na bývanie

Štandardné vetranie oknami v rodinných domoch spôsobuje vysoké straty tepla. Z tohto dôvodu vznikol systém riadeného vetrania, ktorý prináša čerstvý vzduch do vášho domu a ohrieva ho naakumulovaným teplom z odpadového vzduchu.

Pre lepšie pochopenie môžeme uviesť príklad, kde vonkajšia teplota dosahuje -20 °C a teplota v interiéri +21 °C. Do vonkajšieho prostredia prúdi vzduch s teplotou +21 °C, to znamená, že teplo z odpadového vzduchu sa nahromadí vo výmenníku vzduchu rekuperátora a zohreje ho na +21 °C. Cez ďalší vzduchový kanál sa privedie čerstvý vzduch s teplotou -20 °C. Čerstvý vzduch sa v rekuperátore zohreje na približne +15 °C a ten sa potom ohreje na izbovú teplotu. Na tomto príklade sme ušetrili cca 80% nákladov na dohrev čerstvého vzduchu.

Vhodné pre alergikov

Zdravšie prostredie

Doprajte sebe a svojej rodine zdravšie prostredie v ktorom žijete. Vetranie pomocou rekuperácie nielen, že šetrí vaše financie ale aj prináša mnohé zdravotné výhody. Rekuperácia zabezpečí v dome optimálnu klímu, pretože vďaka filtrom bude vzduch v dome čistý a svieži, čo ocenia najme ľudia trpiaci alergiou.

Rekuperácia chráni dom proti vlhkosti a pliesniam. Rekuperačná jednotka obsahuje snímač vlhkosti, ktorý vyhodnotí stav a kvalitu vzduchu a podľa potreby prispôsobí svoj výkon, čím zabráni v tvorbe pliesní.

Zaujala vás naša práca a služby, ktoré poskytujeme?